Charlie i fabryka czekolady książka dla dzieci i młodzieży

Wątki fantastyczne mogą się skupiać wokół różnych zagadnień. Po pierwsze mogą one dotyczyć mitycznych stworzeń, ale nie tylko. Mogą one także skupiać się na postaciach, które swoją historią mają dać do myślenia oraz wskazać, jaką postawę w życiu należy przyjąć. Charlie i fabryka czekolady książka opowiada o historii chłopca, który w życiu nie miał nic materialnego, ale miał w sobie wielkie wartości. To właśnie one pozwoliły mu przezwyciężyć trudności i doczekać się wielkiej, życiowej szansy. Warto zapoznać się z historią od pisarza: Roald Dahl.

Charlie i fabryka czekolady- kim jest główny bohater?

Charlie to chłopiec, który pochodzi z bardzo biednego domu. Ma on sporo dziadków, jednak są oni już starzy i schorowani i dlatego nie mogą pracować. Prócz tego, na całą kilkuosobową rodzinę pracuje tylko ojciec, który niestety nie zarabia zbyt dobrze. Wydatki rodzinne sprowadzają się do najbardziej podstawowych rzeczy, a chłopiec nie żyje w luksusach. Charlie to jednak dobry chłopiec, jego życie nie sprowadza się tylko do marzenia o pieniądzach. Pewnego dnia czeka przed nim okazja, by wybrać się do miejscowej fabryki, gdzie kiedyś pracował dziadek chłopca. Charlie postanawia skorzystać z okazji.

Fabryka czekolady i Willie Wonka

Willie Wonka to właściciel fabryki czekolady, który zaprosił do siebie kilka dzieci. Dzieci te musiały znaleźć w tabliczce czekolady bilet, który nie tylko zapraszał do fabryki, ale mówił też o wielkiej nagrodzie. Charlie przez przypadek stał się jednym z tych dzieci. W fabryce pozna on ekscentrycznego Williego Wonkę, który będzie oprowadzał dzieci po fabryce, którą stworzył sam od podstaw. Tam dzieci będą wystawione przede wszystkim na próbę charakteru. Te próby będą po kolei sprawiać, że dzieci w fabryce będą ubywać. Charlie pozostanie jako ostatni w fabryce, a to będzie oznaczać wielką nagrodę. Jaką? O tym warto przekonać się podczas lektury książki. Charlie i fabryka czekolady to historia, która uświadamia, co w życiu jest najważniejsze oraz dlaczego.