Książka, którą dzieci uwielbiają – “Charlie i fabryka czekolady”

“Charlie i fabryka czekolady” to książka, która zachwyca młodszych i starszych czytelników. To ciekawa historia z morałem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Wiele osób zdążyło ją już poznać, dzięki ekranizacji z udziałem znanego aktora Johnny’ego Deppa. Mimo to warto przeczytać książkę, zwłaszcza że zakończenie w książce różni się od tego przedstawionego w filmowej adaptacji.

Przygody Charliego i Willy’ego Wonki

Czytanie książek dzieciom rozwija ich wyobraźnię i skłania do samodzielnego myślenia. Dzięki wybraniu odpowiednich lektur dla naszych pociech, możemy w trakcie czytania, podjąć z nimi wiele trudnych tematów. Świetnie nadają się do tego barwne historie, których bohater musi pokonywać trudności, by osiągnąć zamierzony cel. “Charlie i fabryka czekolady”, książka autorstwa Roalda Dahla, opowiada o kilkuletnim chłopcu, który wychowuje się w pełnym miłości, ale ubogim domu. Tytułowy bohater Charlie marzy o wygraniu konkursu ogłoszonego przez Willy’ego Wonkę – dość cudacznego właściciela fabryki czekolady. Pięć złotych biletów, które zostało ukrytych w opakowaniach smakołyku, umożliwi zwycięzcom zwiedzenie wielkiej wytwórni słodyczy. Wizyta u producenta łakoci i możliwość delektowania się nimi bez ograniczeń to z pewnością pragnienie każdego dziecka. Charlie dostaje tylko jedną czekoladę w roku z okazji urodzin. Czy bohaterowi uda się zdobyć kupon i spełni swoje marzenie? A jeśli tak, to czy życie chłopca zmieni się na lepsze?

Co dzieci wyniosą z historii o Charliem?

Dzięki książce “Charlie i fabryka czekolady” dzieci uczą się, że nie można się wywyższać i uważać za lepszego od innych. Dowiadują się, że warto się starać. Często zdarza się tak, że to osobom skromnym i uczciwym udaje się osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia. Autor Roald Dahl to brytyjski pisarz, poeta i scenarzysta. Stworzył kilkanaście książek dla młodszych czytelników. Został uznany za jednego z największych twórców historii dla dzieci w XX wieku. “Charlie i fabryka czekolady” to  jego najbardziej znana powieść. Warto zapoznać swoje pociechy z inspirującymi opowieściami tego pisarza.